جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آخرین آمار از کاربران فیسبوک

سرویس ترجمه فیس‌بوک قابلیت درک بیش از ۴۰ زبان و لهجه را دارد.

آخرین آمار از کاربران فیسبوک
یکی از مدیران ارشد فیس‌بوک اعلام کرد که این شبکه اجتماعی بیش از ۴۰ زبان و لهجه را درک می‌کند.

 در حال حاضر بیش از ۱.۶ میلیارد نفر در سراسر جهان کاربر شبکه اجتماعی فیس‌بوک به شمار می‌آیند. در این میان تنوع زبان و حتی گویش‌ها موجب شده تا مهندسان این شبکه اجتماعی به فکر راهکارهای جدی و کاربردی جهت بهره‌مندی همگان از قابلیت‌های فیس‌بوک باشند. به همین دلیل آنها از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند.

اکنون الن پارکر مدیر بخش زبان و مهندسی فیس‌بوک پرده از این عملکرد حیرت‌انگیز برداشته و نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی چگونه با تمام مردم جهان آن هم با زبان‌ها و لهجه‌های متنوع ارتباط برقرار می‌کند.

وی که در کنفرانس Emtech Digital دانشگاه MIT در سانفرانسیسکو سخن می‌گفت به این نکته اشاره کرد که سرویس ترجمه فیس‌بوک قابلیت درک بیش از ۴۰ زبان و لهجه را دارد.

از آن گذشته این سرویس نه تنها کلمات را درک می‌کند بلکه کاربرد آنها را در محیط‌های مختلف شناسایی می‌کند. به عنوان مثال این سیستم با درک این نکته که کاربر درحال بهره‌مندی از ترجمه نکاتی درباره هتل‌ها در پاریس است به او پیشنهاداتی درباره جستجوهای مشابه را می‌دهد.

استراتژی کلی فیس‌بوک از توسعه این قابلیت بر این اصل استوار است که «زبان» مانعی در راه به هم پیوند زدن سراسر جهان نباشد.

آمارها نشان می‌دهد فیس‌بوک روزانه ۲۰۰ خط متن را به طور خودکار برای کاربرانش ترجمه می‌کند و حدود ۸۰۰ میلیون کاربر نیز این ترجمه‌ها را در ماه نظاره‌گر هستند

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *